Pielęgnacja świeżego przekłucia:
1. Nie dotykaj rękoma, które nie zostały dopiero co umyte, ani nie pozwalaj aby inna osoba je dotykała.
2. Trzymaj przekłucie z daleka od przedmiotów, na których mogą znajdować się bakterie (np nie przykładaj telefonu komórkowego do świeżo przekłutego ucha).
3. Unikaj podrażnień; zahaczenia.
4. 2-3 razy dziennie spryskaj przekłucie preparatem Octenisept. Jeżeli nie odczuwa się poważnego dyskomfortu bólowego,  można spróbować poprzesuwać kolczyk wzdłuż kanału przekłucia by preparat dostał się do środka. Uwaga! Nie próbuj przesuwać kolczyka jeżeli masz przekłucie powierzchniowe (z biżuterią typu surface bar). Za pomocą patyczka higienicznego zetrzyj z okolic kolczyka krew i osocze.
5. W przypadku podejrzenia, że do wdała się infekcja lub zaognienia i opuchnięcia utrzymującego się za długo – smarować maścią Tribiotyk. Niewielką ilość maści delikatnie nakładaj na okolice kolczyka, 2-3 razy dziennie, nie dłużej niż przez 7 dni. Nie nakładaj grubej warstwy – kanał przekłucia nie może być “zaczopowany” maścią. UWAGA!  Tribiotyk jest antybiotykiem i działa świetnie, ale  jeżeli używasz go do każdego byle zadrapania to nabawisz się odporności na niego i gdy naprawdę będziesz potrzebować by wyleczył Cie z infekcji, to nie zadziała.
6. Szybkiemu wygojeniu przekłucia wewnątrz ust, pomaga płukanie jamy ustnej preparatem Dentosept.
7. Nie używaj wody utlenionej – uszkadza tkankę wewnątrz kanału przekłucia i może doprowadzić do odrzucenia kolczyka przez organizm.

Pielęgnacja tatuażu

  • Po upływie trzech godzin od nabycia nowego tatuażu, należy zdjąć folię lub opatrunek. Przemyć tatuaż ciepłą wodą z mydłem (najlepiej szarym).
  • Przesuszyć tatuaż ręcznikiem papierowym, następnie założyć świeżą folię spożywczą.
  • Tatuaż ochraniać folią przez 3 dni zmieniając ją minimum 3 razy na dobę.
  • Po upływie 3 dni należy zrezygnować z noszenia folii i zacząć smarować tatuaż maścią Bepanthen, Alantan Plus lub produktem specjalnie przeznaczonym do pielęgnacji tatuażu. Najlepiej delikatną warstwę dobrze wsmarować i pozostawić do wchłonięcia. Powtarzać tę czynność, w miarę często by tatuaż był nawilżony.
  • Zanim nałoży się świeżą warstwę maści należy umyć i osuszyć wytatuowane miejsce.
  • Najważniejsze aby zachować czystość i nie dotykać tatuażu brudnymi rękoma, nie drapać i nie pozwalać aby dotykały go inne osoby.
  • Po trzech tygodniach można stosować zwykły balsam nawilżający lub krem w celu szybszej regeneracji skóry,
  • Przez 14 dni należy unikać długich kąpieli, pływania, sauny itp. oraz przez miesiąc nie opalaj się w miejscu gdzie masz świeży tatuaż.
  • Tatuaż jest w pełni wygojony w momencie, gdy wytatuowana powierzchnia skóry staje się jednolita i matowa.
  • Jeżeli chcesz, aby kolory twojego tatuażu pozostawały przez długie lata intensywne, pamiętaj aby zawsze podczas opalania się smarować tatuaż kremem z wysokim filtrem UV lub go zakrywać.

Dodaj komentarz